ДҮҮРГИЙН СУРГУУЛЬ, ЦЭЦЭРЛЭГИЙН АЖИЛТНУУДЫН АВАРГА ШАЛГАРУУЛАХ ТЭМЦЭЭН БОЛОВ

Дүүргийн Засаг даргын нэрэмжит Ерөнхий боловсролын сургууль, цэцэрлэгийн ажилтан, албан хаагчдын дунд “Спорт наадам-2015” тэмцээн  5 дугаар сарын 01-03-ны өдрүүдэд болж Ерөнхий боловсролын 13 сургууль, 22 цэцэрлэгийн 500 гаруй тамирчин спортын 5 төрлөөр 141 багц медалийн төлөө хурд, хүч, авхаалж самбаагаа сорин өрсөлдлөө.

Тэмцээний нээлтэд Засаг даргын хөдөлмөр эрхлэлт, нийгмийн хөгжлийн асуудал хариуцсан орлогч Ж.Лхагвасүрэн, Засаг даргын Тамгын газрын Нийгмийн хөгжилийн хэлтсийн дарга Я.Орломсүрэн, Боловсролын хэлтсийн дарга Т.Ням-Очир, Биеийн тамир, спорт хорооны дарга Р.Очирпүрэв болон сургууль цэцэрлэгийн захирал, эрхлэгч нар оролцлоо.

Ширээний теннис: Сургууль

Эмэгтэй: 1-р байр М.Болорхишиг 5 дугаар сургууль

2-р байр Ц.Мөнхжаргал 17 дугаар сургууль

3-р байр С.Ананд 23 дугаар сургууль

Эрэгтэй: 1-р байр Г.Жаргалсайхан 50 дугаар сургууль

2-р байр н.Мөнхбаяр 5 дугаар сургууль

3-р байр Б.Батпүрэв 23 дугаар сургууль

                               Цэцэрлэг

Эмэгтэй: 1-р байр С.Оюунчимэг 124 дүгээр цэцэрлэг

2-р байр Саранчимэг 37 дугаар цэцэрлэг

3-р байр Мягмаржаргал 31 дүгээр цэцэрлэг

Эрэгтэй: 1-р байр У.Мөнхбат 173 дугаар цэцэрлэг

2-р байр Б.Отгонбаяр 37 дугаар цэцэрлэг

3-р байр х.Мягмаржаргал 31 дүгээр цэцэрлэг

Даам : Сургууль

Эмэгтэй: 1-р байр Х.Баянжаргал 117 дугаар сургууль

2-р байр Д.Одгэрэл 39 дугаар сургууль

3-р байр Ц.Хорлоо 61 дугаар сургууль

Эрэгтэй: 1-р байр Г.Мөнхтуул 39 дугаар сургууль

2-р байр Б.Баатарсүрэн 37 дугаар сургууль

3-р байр Х.Даваадаржаа 17 дугаар сургууль

Цэцэрлэг

Эмэгтэй: 1-р байр А.Алтанзаяа 37 дугаар цэцэрлэг

2-р байр А.Цогзолмаа 43 дугаар цэцэрлэг

3-р байр Д.Цэндсүрэн 56 дугаар цэцэрлэг

Эрэгтэй: 1-р байр Н.Даваасүрэн 174 дүгээр цэцэрлэг

2-р байр Д.Ганхүү 33 дугаар цэцэрлэг

3-р байр Б.Энхжаргал 9 дүгээр цэцэрлэг

Шатар : Сургууль

Эмэгтэй: 1-р байр Ц.Буянгэрэл 39 дугаар сургууль

2-р байр Б.Мөнхцэцэг 50 дугаар сургууль

3-р байр Г.Одгэрэл 37 дугаар сургууль

Эрэгтэй: 1-р байр А.Баярсайхан 24 дүгээр сургууль

2-р байр В.Баярсайхан 17 дугаар сургууль

3-р байр Д.Энхбаяр 23 дугаар сургууль

                       

        Цэцэрлэг

Эмэгтэй: 1-р байр Ж.Сарантуяа 31 дүгээр цэцэрлэг

2-р байр Б.Номинчимэг 4 дүгээр цэцэрлэг

3-р байр Д.Мөнхзаяа 124 дүгээр цэцэрлэг

Эрэгтэй: 1-р байр Д.Базаргүр 102 дугаар цэцэрлэг

2-р байр Д.Дүгэржав 155 дугаар цэцэрлэг

3-р байр Т.Сүх-Очир 154 дүгээр цэцэрлэг

Гар бөмбөгийн төрөлд сургуулиудаас:

Эмэгтэй: 1-р байр Д.Билэгмаа ахлагчтай 17 дугаар сургууль

2-р байр Ш.Энхээ ахлагчтай 24 дүгээр сургууль

3-р байр Ж.Батболор ахлагчтай 5 дугаар сургууль

Эрэгтэй: 1-р байр Г.Жаргалсайхан ахлагчтай 50 дугаар сургууль

2-р байр С.Гантулга ахлагчтай 37 дугаар сургууль

3-р байр Б.Бөхбат ахлагчтай 39 дугаар сургууль

             Цэцэрлэг

1-р байр Б.Энхцэцэг ахлагчтай 124 дүгээр цэцэрлэг

2-р байр Н.Отгонжаргал ахлагчтай 37дугаар цэцэрлэг

3-р байр Д.Долгор ахлагчтай 19 дүгээр цэцэрлэгийн баг тамирчид оров.

Сагсан бөмбөгийн төрөлд сургуулиудаас:

Эмэгтэй: 1-р байр С.Оюунцэцэг ахлагчтай 23 дугаар сургууль

2-р байр Ж.Давхарбаяр ахлагчтай 49 дүгээр сургууль

3-р байр Ц.Ууганжаргал ахлагчтай 5 дугаар сургууль

Эрэгтэй: 1-р байр Ц.Мөнгөнцоож ахлагчтай 117 дугаар сургууль

2-р байр Ж.Баярзул ахлагчтай 57 дугаар сургууль

3-р байр н.Батпүрэв ахлагчтай 23 дугаар сургуулийн баг тамирчид эзэллээ.

Багийн дүнгээр сургуулиудаас:

1-р байр Гантулга захиралтай 39 дүгээр сургууль

2-р байр Даваахүү захиралтай 50 дүгээр сургууль

3-р байр Сэсээр захиралтай 117 дугаар сургууль

           Цэцэрлэг: 1-р байр С.Оюунчимэг захиралтай 124 дүгээр цэцэрлэг

2-р байр А.Алтанзаяа захиралтай 37 дугаар цэцэрлэг

3-р байр Д.Болорчимэг захиралтай 31 дүгээр цэцэрлэг шалгарч өргөмжлөл, медаль, мөнгөн шагналаар шагнагдлаа. Шагналыг Засаг даргын Хөдөлмөр эрхлэлт, нийгмийн хөгжлийн асуудал хариуцсан орлогч Ж.Лхагвасүрэн, Засаг даргын Тамгын газрын дарга Ж.Эрдэнэбат, Биеийн тамир, спортын хорооны дарга Р.Очирпүрэв нар гардуулж өглөө.

\

Leave a Reply

  • Facebook